Newsy

2011-05-09 07:49:17

Teledysk i nowa płyta HEREZJE!!!!

 

Zapraszamy do oglądania naszego nowego ( a w zasadzie pierwszego) clipu   LOOK : CLIPOL!!!.....  Kawałek  W OGNIU promuje nasza nowa płytę HEREZJE, która to płyta niebawem ukaże się nakładem wydawnictwa SPOOK RECORDS. Będzie to nasz szósty materiał. Co do clipu to  został zrealizowany przez LEX FILM. Za plener posłużyły tereny po byłej cementowni w Będzinie –Grodźcu oraz strych w jednym z budynków w Sosnowcu. Na planie wystąpiła młoda grupa Ogniomistrzów z Czechowic- Dziedzic: CADENAS - ART OF FIRE. Nowa płyta jest w pewnym stopniu kontynuacją KRWAWEJ ZABAWY choć jak zwykle szukaliśmy nowych rozwiązań jako ,że nie ma sensu nagrywać dwa razy takiej samej płyty, zresztą jak ktoś posłucha wszystkich naszych płyt to zrozumie o czym piszę. W zasadzie to co robimy nazywamy CZADEM Z PRZEKAZEM .Myślę ,że nowy material spodoba się miłośnikom czadu. Niedługo wstawimy próbki wszystkich numerów. Jedno jest pewne – nie zwalniamy tempa, stagnacje mamy juz za sobą!!!! NIECH CZAD BĘDZIE Z WAMI A GŁUPOTA DALEKO!!!

Czytaj więcej...
2011-04-27 22:34:49

KRAKÓW – DOUBLE STRIKE

Tak się jakoś dziwnie złożyło ,że ostatnio  mamy spory urodzaj na gigi w  starym  grodzie nad Wisłą  tuż obok Wawelu. Wydaję się ,że musimy nadrobić ostatnią dekadę nie bytowania o owym grodzie- jako ,że bywaliśmy tam ( i to też nie często) w latach 90tych. Pamiętam gig z roku 1992 , kiedy to ogrywaliśmy na gigach naszą płytę POCHODNIA ( wydaną przez NIKT NIC NIE WIE- można jej posłuchać w dziale muzyka) . Zawitaliśmy  wtedy do klubu studenckiego POD PRZEWIĄZKĄ. Oprócz nas grała Gangrena ( której to wokalista OWSKI jest obecnie naszym krzykaczem) oraz Amen. To było dawno i tylko tyle pamiętam ,że koncert był bardzo udany a nasi koledzy z Bielska ( i nie tylko) rozgonili grupę bezmózgich skinheadów , a że byli bardzo zdeterminowani zatem skini spierdalali ,że za się kurzyło. Potem nawiedziliśmy Kraka już z materiałem ODMIENNE STANY ŚWIADOMOŚCI, to było kole 96 ( tu kilka fotek). Był to gig na Żelaznej, bardzo udany. A potem na ponad 10 lat zniknęliśmy z aren Krakowa. Dopiero w tym roku 12.02 mieliśmy przyjemność zagrać  w Kawiarni Naukowej wraz ze starą( ale jakże jarą) załogą z Wawy  Iłem 62. I już myślałem ,że znowu na wiele lat zanikniemy z Kraka  a tu nie dość ,że pojawimy się w kwietniu to jeszcze nawt dwa razy. 26.04 wraz ze ŚWINIOPASEM i kapelą TERRORDONE  zagramy prze legendą brazylijskiego czadu RATOS DE PORAO ( niedługo więcej info). Natomiast  30.04 bierzemy udział w trzy dniowych DNIACH CHAOSU ( plakat obok) Zapraszamy!!!!!!!.No i oczywiście z niecierpliwością czekamy na naszą płytę  wydaną tym razem przez SPOOK RECORDS ( na gigiach dostaniecie duża dawkę nowych numerów – litości nie będzie) NIECH CZAD BĘDZIE Z WAMI A GŁUPOTA DALEKO!!!!

 

Czytaj więcej...
2011-04-26 00:00:00

RATOS DE PORAO / SKTC / ŚWINIOPAS / TERRORDOME

 

 

RATOS DE PORAO

hc/crossover (Brazylia)

Absolutny klasyk latynoskiego hardcore/punk/ crossover - RATOS DE PORAO. Zespół odpowiedzialny jest za eksplozję Hardcore we wczesnych latach osiemdziesiątych w Brazylii i jak całej Ameryce Południowej. Ci prekursorzy to siła napędowa tamtejszej sceny, po dziś dzień. Istniejący nieprzerwanie od 1981 roku, od lat związani są z legendarną wytwórnią Jello Biafry - Alternative Tentacles Records. Zadebiutowali w 1984 dużą płytą "Crucificados Pelo Sistema", która zawierała 16 szybkich, agresywnych hc'owych numerów, które zdefiniowały ten gatunek w Ameryce Południowej. Dzisiaj, ich debiutancka płyta, jak i następne które po niej ukazały, takie jak "Descanse em paz", "Cada Dia Mais Sujo E Aggressivo" oraz "Brasil", uważane są kultowe i klasyczne pozycje dokładnie na całym świecie. Ratos De Porao od lat łączą w swej muzyce zarówno punkowe tradycje, szybki i agresywny hardcore/thrash oraz wpływy metalu: ten konglomerat w drugiej połowie lat 80-tych określano terminem crossover. Przez lata dokonania Brazylijczyków, chętnie słuchane były przez odbiorców zarówno hardcore/punk, jak i metalu. Świadczy o tym wieloletnia przyjaźń i współpraca z innym kultowym zespołem Brazylii, Sepulturą. W 1984 Ratos De Porao ukazali sie na legendarnej kompilacji "World Class Punk" w amerykanskim Roir, obok min. rodzimego Dezertera. Jak przystało na zespół pochodzący z kraju o tak wyraźnej polaryzacji społecznej oraz politycznych i ekologicznych problemach, teksty zespołu były zawsze mocno osadzone w tamtejszych realiach, krytyczne i podejmujące szereg społecznych, ekonomicznych i politycznych problemów Brazylii. Ratos De Porao od samego początku istnienia nie obawiali się tak bezpośredniego i krytycznego przekazu. Kiedy RDP wystartowało w 1981 roku, Brazylia wciąż tkwiła w brutalnym i represyjnym systemie autorytarnym, zarządzanym przez juntę wojskową. Zmagania z cenzurą i policyjnymi represjami stanowiły codzienność w Brazylii tamtych lat. Ratos De Porao dzisiaj ma na koncie już dziewięć studyjnych płyt, z których ostatnia to "Onisciente coletivo" dla wspomnianej Alternative Tentacles. Najnowszymi jednak pozycjami w dyskografii Ratos De Porao sa - koncertowa płyta nagrana w słynnym nowojorskim "CBGB's" pt. "Ao Vivo No CBGB", wydana przez Peculio Records, wytwornie perkusisty Ratos De Porao/I Shot Cyrus. Zawiera mnóstwo starych, klasycznych numerów grupy jak i przekrój kompozycji pochodzących z ostatnich lat działalności. (info - Refuse Records)
http://www.ratos.com.br/ http://www.alternativetentacles.com

Czytaj więcej...
2011-02-18 16:40:14

Foty z Krakowa

Zapraszam do galerii celem obejrzenia naszych nie wyjściowych facjat rodem z filmów kryminalnych z lat 80tych, które to zostały utrwalone za pomocą aparatu zorka w czasie gigola w mieście nad Wisłą .Koncert odbył się w Krakowie 12.02.2011 w klubie Kawiarnia Naukowa na Kazimierzu. Miałem duże obawy ,czy ten klub ( nie wspomnę juz o Wawelu) wytrzyma taki łomot  z głośników i heretyckie strofy płynące wprost z gardziela naszego szalonego , nieokiełznanego krzykacza ( i poety) OWSKEGO. Na całe szczęcie za wstawiennictwem wszystkich świętych , tych już wyświeconych i tych co dopiero się narodzą by ich zrównać z panem bogiem ( choć człek to w zasadzie kupa gówna) miejscówka wytrzymała!!!! Ludzi faktyczne nie było za wielu- chyba działamy odstraszająco, albo nie wierzą ,że takie stare próchna( nie licząc basisty) są w stanie siebie coś jeszcze wykrzesać - i tu się bardzo mylą - kto był to wie o czym mówię!! Jak już wspomniałem ludzie troszkę zawiedli ale za to paparazzi- nie , sami zresztą ich ze sobą przywieliśmy coby zaspokoić nasze narcystyczne rządze i być ze wszystkich możliwych stron obfotografowani( jak bohaterowie Plebani ..) . Nasi wspaniali fotoreporterzy , których fotki możesz oglądać w galerii to:
Paweł``KOMUNA`` Mruczek ( http://www.pawelm-foto.pl/ )
Mariusz Szczęśniak ( http://manfly.pl/ )- Marek Pietrzyk ( http://pietrzyk.art.pl/ )Do zobaczenia na kolejnych gigach!NIECH CZAD BĘDZIE Z WAMI A GŁUPOTA DALEKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czytaj więcej...
2011-02-13 10:46:40

Kraków

Wczoraj ( czyli 12.02.2011) zagraliśmy po wielu latach znowu w KRAKOWIE. Gigol odbył się w KAWIARNI NAUKOWEJ. Zagraliśmy z  załogą z Warszawy IŁ62. Miejcówka fajna , pewnie jeszcze tam wrócimy. Pozdrawiamy wszystkich , którzy tam dotarli  i którzy wciąż nam kibicują i tych z lekko uszkodzonym słuchem ( ich przepraszamy)- poezja krzyczana wymaga poświęceń i ofiar- tak to już jest.  Zagraliśmy przekrój kawałków z całych 23 lat naszego grania- choć  przewaga numerów to kawałki z KRWAWEJ ZABAWY oraz z nowej ( jeszcze cholera wciąż nie wydanej płyty ) HEREZJE. Dziękujemy Asi za zaproszenie , Arkowi za wsparcie ( my i Profanacja- fajny zestaw) a także -owi62 za super gig. Co do gigów w Krakowie jakoś przez te dwadzieścia kilka lat nie było nam dane zbyt często gościć po Wawelem. Pamiętnym naszym koncertem jest ten z roku 1992, który wspominam do dziś. Odbył się w Klubie POD PRZEWIĄZKĄ. My byliśmy wtedy po wydaniu POCHODNI i graliśmy bardzo dużo koncertów . Oprócz nas zagrali wtedy AMEN i GANGRENA ( ówczesny wokalista tej formacji OWSKI jest obecnie od kilu lat naszym krzykaczem i szalonym , nieposkromionym ,niezniszczalnym , opętanym poetą poezji krzyczanej). Wtedy  pamiętam rozpętała się wojna z pustogłowymi skinheadami ,których to nasi dwaj koledzy rodem z Bielska –Białej ( KURCJUSZ i DARO PAWLUS ) rozpędzili  i roznieśli na kopach( kilka pixów z tamych czasów znajdziesz tu  galeria lata 90te)……

CZYTAJ WIĘCEJ!................................................................................
Czytaj więcej...
2009-12-24 11:38:37

HEREZJE!!!

Stało się! Nagraliśmy nowy materiał. Litości nie będzie. próbkę w postaci kawałków W OGNIU i ZEGAR możesz odsłuchać tu:http://www.sktc.pl/Muzyka ,http://www.myspace.com/sktcband. Nagraliśmy 13 numerów w tym dwa stare z płyty POCHODNIA ( Robotnicy, Kropla po kropli) w nowych wersjach. Lubimy wracać do naszych starszych kawałów, tym bardziej, że w ogóle nie staciły na ważności jeśli chodzi o teksty. Przy okazji zachęcam do czytania nowych liryków: TEKSTY.Sesja nagraniowa odbyła się w warszawskim studio SERAKOS (FOTKI).Wszystko poszło gładko, a rezulatat, mam nadzieje, niedugo usłyszycie-  w postaci nowej płyty.

Do zobaczenia na koncetach

Czytaj więcej...
2009-11-28 08:15:55

NOWY MATERIAŁ!!!!!

Jakiś czas temu obiecaliśmy,że czasy kiedy nagrywaliśmy płytę średnio co osiem lat, a w między czasie zostaliśmy okryci mglą zapomnienia, bezpowrotnie już mineły - zatem chcemy dotrzymać tej obietnicy. Ostatnie dwie płyty to NA DRUGI BRZEG ( 2007) oraz KRWAWA ZABAWA ( 2008).Przyszedł w końcu czas aby stworzyć coś nowego!Nie robimy nic na siłę , na zasadzie ,że trzeba- po prostu CHCEMY. Mamy nowy materiał i przyszedł czas aby go zarejestrować. Początek grudnia będzie dla nas bardzo pracowity, ponieważ zawitamy do warszawskiego studia SERAKOS ( tam nagrywaliśmy KRWAWĄ ZABAWĘ) aby zarejestrować materiał na nowa płytę. Naszą filozofią jest aby nie nagrywać takich samych płyt, i  tak było zawsze - począwszy od dema w 1990 . Każda nasza płyta jest inna, ale wszystkie można sprowadzić do wspólnego mianownika i nazwać CZADEM Z PRZEKAZEM - i tak będzie tym razem. Najnowszy materiał będzie utrzymany w klimatach trashcorowych, nie będzie litości!!!!!!!!!!!Mamy zamiar nagrać trzynaście numerów.Nie będę się rozpisywał na temat nowej muzyki, bo muzyki się słucha a nie mówi o niej. Z pewnością po powrocie wrzucimy jakieś próbki. Co  do tekstów to większość napisał jak zwykle OWSKI ( tu możesz coś poczytać ). W galerii możesz obejrzeć kilka nowych fotek, zrobionych przez naszego fotmana Pawła '' KOMUNE'' Mruczka

Niech czad będzie z WAMI a głupota daleko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czytaj więcej...

Strony:




Spookrecords

Nigdy Więcej